Субота, 17.11.2018, 10:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Степан Бандера знову розділив поляків і українців

Представник опозиційної партії Польщі "Право і справедливість" (лідер – брат-близнюк загиблого президента Польщі Ярослав Качиньскі – ІА REGNUM Новини) Єжи Червіньскі виступає за припинення співпраці між Івано-Франківською областю України та польським Опольським воєводством. За словами Червіньского, депутата обласної ради Ополе, співпраця повинна бути припинено, оскільки їх український колега дозволив героїзацію Степана Бандери, якого поляки вважають своїм найлютішим ворогом і злочинцем.

Глава воєводства Ополє не зайняв однозначну позицію з цього питання, що викликало невдоволення Червіньского. "Що буде, якщо делегація Ополе, будучи в гостях в Івано-Франківську, буде змушена шанувати пам'ять і покладати вінки до пам'ятника Бандери? Як тоді вони відреагують?", – Задався питанням Червіньскі, передає Radio Opole.

Зазначимо, що Івано-Франківськ та Ополе в 2005 році підписали Угоду про співробітництво та побратимські відносини між територіальними громадами. Як раніше повідомляв міський голова Івано-Франківська Зіновій Шкутяк, протягом двох років йшли переговори між містами. Документ підписали мер Івано-Франківська Зіновій Шкутяк і президент Ополе Ришард Зембачінскій.

Як раніше повідомляло ІА REGNUM Новини, 1 січня 2009 року в Івано-Франківську було відкрито пам'ятник Степану Бандері. 6 травня Івано-Франківська міська рада присвоїла звання почесного громадянина міста Івано-Франківська Бандері та Шухевичу. 23 серпня в селі Угорники на околиці Івано-Франківська був відкритий і освячений пам'ятник уродженцю села, головному ідеологові Організації українських націоналістів, наступнику Бандери Степану Ленкавського.

Нагадаємо, що в липні 2009 року сейм Польщі прийняв резолюцію "Про трагічну долю поляків на Східних Кресах, в якій говориться, що в 1943 році мала місце антипольська акція – масова різанина, яка носила характер етнічних чисток і геноциду і здійснювалася Організацією Українських націоналістів та Української повстанською армією на Кресах Другої Речі Посполитої ". "Трагедія поляків на Східних Кресах другої Речі Посполитої повинна бути відновлена в історичній пам'яті сучасного покоління. Це завдання для всієї влади в ім'я кращого майбутнього для наших народів і розуміння народів нашої частини Європи, особливо поляків і українців", – говориться в резолюції.

У польських підручниках історії розповідається, що в подіях цього періоду винні українські націоналісти під керівництвом Степана Бандери. У кривавій бійні, за даними польських офіційних джерел, загинуло шістдесят тисяч поляків та двадцять тисяч українців. Українці вважають, що поляки применшують кількість загиблих українців. Факт причетності українських націоналістів до масових убийствам польського населення підтверджений і архівними документами, розсекреченими ФСБ.

Категорія: Мої статті | Додав: Mjaka5901 (06.05.2011)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: