Четвер, 25.04.2024, 22:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Робота за кордоном: де чекають українських фахівців

Росія. Вона видається найпривабливішою країною для наших трудових мігрантів — тут ще не потрібна робоча віза. Якщо ви провели там більше 90 днів (термін, який громадянин України може працювати без легального працевлаштування та дозволу), є два варіанти. Перший — повернутися на кілька днів додому та знову в’їхати в Росію на 3 місяці. Другий — стати на міграційний облік.

За законом зареєструвати іноземця в міграційній службі Росії повинна сторона, котра його приймає, тобто роботодавець. Коштує ця процедура близько 50 гривень плюс по 2 рублі за кожен з 90 днів (ще 50 гривень).

Хто затребуваний? Хоча за останній рік будівництво в Росії скоротилося на 50-60%, тільки в Московській області виділені понад 20 тис. квот для кваліфікованих будівельників з країн СНД (для різноробів у всіх галузях економіки — понад 35 тис.). Також потрібні слюсарі-збиральники стаціонарного устаткування, робітники металообробної та машинобудівної промисловості, машиністи рухливого устаткування.

Як змінилися зарплати нашим заробітчанам у Росії? За повідомленнями преси, в середньому зменшилися на 10 відсотків. Також треба бути обачним, щоб не стати жертвою шахрайства. Потрібно наполягати на укладанні трудового контракту з безпосереднім роботодавцем.

Польща. Які там особливості працевлаштування? Спрощена робоча віза відкривається в польському консульстві за запрошенням з імміграційної служби, яке оформляє роботодавець. Її видають на 365 днів, з яких ви маєте право перебувати в країні 180 днів. Інакше кажучи, після півроку роботи в Польщі на наступні півроку доведеться повертатися додому. Але роботодавець може при бажанні домогтися для вас повноцінної робочої візи, яка дає право отримати й посвідку на проживання.

У Польщі можна влаштуватися на сезонні роботи: збирання врожаю, будівництво (потрібні різні фахівці — плиточники, муляри, дорожні робітники). Цілий рік потрібні бетонники та зварники — це найбільш високооплачувана робоча спеціальність. Високий попит на лікарів, бо польські медики воліють заробляти в Західній Європі. Особливо затребувані терапевти, педіатри та хірурги. Якщо українські робітники одержують у середньому на 20% менше, ніж поляки, то зарплати медиків з України перебувають на рівні зарплат їхніх польських колег.

Хоча український диплом лікаря приймається в Польщі, доведеться скласти іспит польською мовою на підтвердження лікарської кваліфікації. За результатами іспиту видається сертифікат, який діє на всій території Польщі (тобто при переході на роботу в іншу клініку іспит перескладати не потрібно).

Як змінилися зарплати? В середньому за останній рік вони, на жаль, зменшилися на 20%. А що із шахрайством? Уточнюйте, за чий рахунок здійснюється харчування на робочому місці: працівника або роботодавця. Бо часто польські роботодавці намагаються заощадити на облаштуванні житла для працівників, наприклад, на душових кабінах.

Чехія. Ця країна офіційно не видає робочі візи некваліфікованим трудовим мігрантам. Проте є робота для дипломованих фахівців і кваліфікованих робітників з вищою освітою — вони можуть влаштуватися на роботу за так званою «зеленою картою». За нею затребувані в Чехії фахівці одержують на 2 роки посвідку на проживання, а ще через два можуть одержати громадянство.

«Зелену карту» отримують за спеціальним запитом від великих фірм, вишів, науково-дослідних інститутів у тому разі, якщо на чеському ринку праці вакансія не затребувана понад 2 місяці. За запитом роботодавця консульство видає візу на три дні. Ви приїжджаєте до Чехії, зустрічаєтеся з роботодавцем і разом з ним подаєте документи в імміграційну службу. Якщо ваш роботодавець передумав — вам доведеться повернутися в Україну.

У Чехії затребувані українські лікарі, кондитери, кухарі, пекарі, плиточники та зварники, щоправда, цьогоріч, порівняно з 2009-им, зарплата зменшилася в середньому на 10%.

Чи існують ризики шахрайства? В Інтернеті зустрічаються пропозиції відкрити за 400-500 євро в Чехії візу приватного підприємця, які чеське консульство не видає ось уже протягом року.



Джерело: http://vilne.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6243&Itemid=12
Категорія: Мої статті | Додав: Mjaka5901 (15.02.2011)
Переглядів: 4554 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: