Субота, 17.11.2018, 10:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Польща легалізує українських заробітчан
Польща легалізує українських заробітчан
Як повідомляють Gazeta Wyborcza та "Німецька хвиля”, польський уряд має намір найближчим часом розпочати переговори з українською стороною щодо укладення додатку до угоди про взаємне працевлаштування, яка зможе полегшити спроби легалізуватися в сусідній державі певним категоріям українських заробітчан.

Уперше Польща заговорила про бажання укласти додаток до угоди про працевлаштування під час першого візиту Віктора Ющенка до Варшави. Тепер у департаменті ринку праці міністерства економіки та праці Польщі триває робота над проектом такого документа, а саме – тих поступок, на які Варшава готова піти українцям і польським працедавцям, які готові взяти на роботу громадянина України.

З погляду польської громадськості, рішення проводити такі переговори з Україною є доволі суперечливим, адже рівень безробіття в сусідів становить майже 20%. Однак, за даними Gazety Wyborczej, у польському уряді вважають, що українці потрібні Польщі через загальноєвропейську тенденцію до старіння населення та нестачу робочої сили, що стане особливо відчутним у найближчому майбутньому. Ба більше, на думку джерел видання, Польща має першою запропонувати українцям вигідні умови для працевлаштування, аби їх не привабили своїми пропозиціями інші країни.

Категорії українських заробітчан, для яких створять пільгові умови отримання дозволу на роботу в Польщі, очевидно, обмежать працівниками на будівництві, в сільському господарстві, доглядом за дітьми, хворими, тими, хто прагне виконувати іншу хатню роботу.

Ймовірно, польським працедавцям після ухвалення додатку було б простіше брати на роботу українців, оскільки не довелося б доводити, що на місце, яке може зайняти громадянин України, не претендують поляки. Крім того, для них скасують дискримінаційні податки за використання іноземної робочої сили.

Одним із варіантів легального працевлаштування заробітчан буде створення бази даних вільних робочих місць, на яких польські працедавці хочуть бачити українців. Такі дані збиратиме польський уряд, який згодом, передаватиме цю інформацію українській стороні.
 


Джерело: http://www.vox.com.ua/data/publ/2005/05/22/polscha-legalizuye-ukrainskyh-zarobitchan.html
Категорія: Мої статті | Додав: Mjaka5901 (12.10.2011)
Переглядів: 939 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0