П`ятниця, 29.03.2024, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Отримання дозволу на тимчасове проживання на території Республіки Польщі

Отримання дозволу на тимчасове проживання на території Республіки Польщі

Підстави для клопотання іноземця про надання дозволу на тимчасове проживання у Польщі визначає Закон про іноземців, від 25 червня 1997 року (Dz. U. № 114 поз. 739 з пізнішими змінами) та стосовне Розпорядження Міністра внутрішніх справ і адміністрації від 27 червня 2001 р. у справі докладних засад, процедури і зрaзків документів у справах іноземців (Dz. U. № 68 поз. 716). Іноземець, який має намір тимчасово проживати у Республиці Польщі, мусить отримати на це дозвіл воєводи на території воєводства, де планує проживати. Дозвіл може бути виданий, якщо іноземець посилається на обставини, які пояснюють його проживання у Польщі строком, більш ніж 6 місяців.
Такими обставинами можуть бути зокрема:
- отримання дозволу на роботу або виконання іншого роду платних робіт;
- ведення господарчої діяльності на підставі чинного законодавства Республики Польщі;
- навчання іноземця у вищих навчальних закладах;
- участь у семінарах і на курсах підвищення кваліфікації, що провадяться у рамках програм Євросоюзу;
- одруження з польським громадянином або іноземцем, який посідає дозвіл на постійне проживання.
Дозвіл на тимчасове проживання може бути виданий на строк до 2 років і продовжений кожного разу на наступні строки, проте не довше, ніж на 2 роки.
Іноземець, який мешкає за кордоном, подає заяву на видання дозволу за посередництвом польського дипломатичного представництва або консульської установи, відповідної до місця його перебування. Іноземець, який перебуває на території РП подає заяву на ім'я воєводи, відповідно до місця його перебування.
Іноземець, який клопочеться про видання дозволу на тимчасове проживання за посередництвом польського дипломатичного представництва або консульської установи, зобов"язаний представити:

- анкету-заяву, написану у 2 примірниках, про видання дозволу на тимчасове проживання, зазначивши існування обставин, які обгрунтовують його проживання на території РП на час, триваліший ніж 6 місяців;

- дві актуальні фотокартки розміром 4,5 см х 3, 5 см;
- документи, що підтверджують існування джерел доходів або власних матеріальних засобів, а також їх розмір;
- копію свідоцтва про народження;
- копію свідоцтва про шлюб;
- довідку про відсутність податкової заборгованості в країні походження;
- довідку про несудимість, видану відповідним органом країни походження,
а також повинен представити актуальний паспорт. У випадку, якщо метою проживання у Польщі має бути виконання роботи, іноземець зобов"язаний додатково представити:
дозвіл на роботу або доручення на виконання іншої платної роботи на території РП або письмову заяву роботодавця про намір взяти на роботу іноземця або доручення йому виконання іншої платної роботи, якщо дозвіл на роботу чи виконання іншої платної роботи не вимагається. У випадку, коли метою проживання має бути ведення господарчої діяльності, іноземець зобов"язаний додатково представити документи, що підтверджують ведення господарчої діяльності, її предмет і обсяг, а також виконання зобов"язань в стосунку до Республіки Польщі, а зокрема:
- актуальний випис із Судового реєстру про відсутність судимості;
- нотаріальний акт, на підставі якого було засновано спілку;
- довідку відповідної податкової інспекції про сплату податкових зобов"язань перед Республікою Польща;
- згоду на працевлаштування або на виконання іншої платної роботи на території Республіки Польщі, якщо особа працює або виконує іншу платну роботу.
У випадку, коли метою проживання має бути навчання, іноземець зобов"язаний додатково представити довідку від державного або приватного вищого учбового закладу про зарахування на навчання або продовження навчання, із зазначенням регламентованого часу його продовженості.
У випадку, якщо метою проживання має бути участь у семінарах чи курсах підвищення професійної кваліфікації, які проводяться у рамках Євросоюзу, іноземець повинен додатково представити довідку, яка підтверджує його участь у даному семінарі або курсах.
Усі складені іноземною мовою документи, повинні бути переведені на польську мову присяжним перекладачем.
При клопотанні про дозвіл також для членів родини, вищевикладені вимоги стосуються кожної особи, якій виповнилось 16 років.
Щонаймні п’ятирічне перебування у Республиці Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання є однією з необхідних умов для клопотання про дозвіл на постійне проживання у Польщі.
Чи існує можливість легального перебування без візи на території РП громадян України, які користуються звичайним паспортом ?
Так, за умови:
І. Якщо громадянин України має дозвіл на постійне проживання на території однієї з держав Євросоюзу, то може без віз, за наявністю дійсних проїзних документів і дозволу на проживання, в’їжджати, виїжджати та перебувати на території РП не більш 90 днів від дня в’їзду.
ІІ. Громадянин України має дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на постійне проживання на території РП.



Джерело: http://www.migration-info.org.ua
Категорія: Мої статті | Додав: Mjaka (21.01.2011)
Переглядів: 2388 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Ірина  
0
Доброго дня!

Які є види і типи віз Польського спрямування?


1 Mjaka  
0
Прочитав, мене це дуже зацікавило dry

Ім`я *:
Email *:
Код *: