Вівторок, 23.04.2024, 20:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Цікава інформація
Ринок праці в Польщі

Ситуація з працевлаштуванням в Польщі вельми своєрідна. З одного боку, країна в даний момент є членом Євросоюзу, тому багато поляків виїхало для роботи за рубіж - найчастіше, до Східної Німеччини.
Часто можна навіть почути нарікання східних поляків на те, що Німеччина від них далеко і їм не так просто туди виїхати - мовляв, західні поляки живуть набагато краще! З іншого боку, в самій країні існує безробіття - не всі жителі можуть знайти роботу за спеціальністю, особливо це стосується висококваліфікованих працівників (економістів, програмістів і т.д.).

Де потрібні співробітники?

Звичайно, галузями, що найбільш вимагають робочих рук, залишаються сільськогосподарська і будівельна (беруть вже готовими бригадами, малярів, куховарок). Також нескінченне число вакансій на спеціальності, що не вимагають особливої кваліфікації - офіціанток, посудомойщиц, прибиральниць.

Для працівників інтелектуальної праці є вакансії лікарів (а також медсестер) і вчителів - велика частина цих фахівців виїхала на роботу до Німеччини. Якщо ви бажаєте працювати на одній з перерахованих посад, вам необхідно буде здавати іспит на знання польської мови (вартість близько 100 євро).

Заробіток

Зарплати в Польщі більше нашої. Офіційно співробітник може отримати від 450 до 1000 євро (100 євро приблизно 380 злотих). Як правило, українцям платять менше, ніж полякам за аналогічну роботу. Співробітник сам знімає квартиру або йому надається гуртожиток. Зняти квартиру в звичайному польському місті (наприклад, у Любліні), не в центрі міста, коштуватиме приблизно 100 євро. Звичайно, квартиру можна знімати з другом або подругою. Але тоді виросте і вартість комунальних витрат, ціни на які теж не маленькі. Гуртожиток. Чудово, якщо в умові роботи буде обумовлено безкоштовне мешкання. А якщо немає - гуртожиток в тому ж Кракові стоїть ... 100 євро за місяць. Живлення в Польщі в цілому дорожче, ніж у нас. Якщо у вас не буде часу ходити по ринках у пошуках дешевих товарів, врахуйте, що в супермаркеті за товар ви заплатите на один-два євро більше, ніж за такий же товар в Україні. Проїзд в транспорті теж дорожче, ніж у нас - переїзд з Кракова в Пшемишль (українська межа) в електричці другого класу - більше 40 злотих (1 зл - 1, 70 грн).

Мова

Що б вам не говорили і що б не писали в оголошеннях, знання мови ОБОВ'ЯЗКОВЕ, хоч би на розмовному рівні. Потрібно відзначити, що поляки з деякою часткою презирства відносяться до наших працівників, і допомагати вам у разі утруднення ніхто не буде.

Як працевлаштуватися

Допомога в працевлаштуванні пропонує велику кількість фірм на Україну. Зараз поляки значно спростили отримання робочих віз для сезонних сільськогосподарських робіт - фермерам катастрофічно не вистачає робочих рук. Фермеру потрібно завірити список запрошених співробітників, потім ви з цим списком і паспортами йдете в консульство і через три-чотири дні отримуєте візу на перебування в Польщі від 3 до 6 місяців. Варто відзначити, що за минулий рік в Польщі легально працювало всього 2,5 тис. наших співвітчизників.

Природно, що легальне працевлаштування просто необхідне тим, хто не збирається працювати на полі або в корівнику. У такому разі, працедавець отримує дозвіл на іноземного працівника в своєму воєводстві, після отримання візи цей дозвіл підтверджується, потім працівник реєструється в місцевих органах влади. Роботодавець, як правило, платить великий податок за іноземного працівника, що може істотно відбитися на вашій зарплаті.

Звичайно, до Польщі можливо влаштуватися і самому. У такому разі, ви отримуєте більше головного болю, чим користуючись послугами агентств, зате ви заощадите гроші і убережете себе від шахрайства. Для цього необхідно створити собі на сайті працевлаштування резюме англійською або польською. Так само потрібно мати документальні підтвердження досвіду вашої роботи, а ще краще - рекомендаційні листи колишніх працедавців. Можливо, вам буде потрібно мотиваційний лист (у якому ви вкажете про своє бажання трудитися в Польщі).

Яка є небезпека

Найголовніше - депортація з країни за нелегальну роботу. Звичайно, можна нескінченно міняти прізвище і знову отримувати візу, але не забувайте, що всі страшилки про зниклих без вісті або убитих нелегалах мають під собою реальне коріння.

Наші співвітчизники нехтують страховкою. Але один візит до лікаря без страховки обійдеться вам в 50 злотих (не рахуючи ліків). Причому страховка, отримана в Україні на виїзд за кордон і страховка, отримана в Польщі для легального співробітника, - це вельми різні для вашого гаманця речі.

Не забувайте також про те, що в багатьох великих містах Польщі є українські консульства, де вам зобов'язані допомогти.

Категорія: Мої статті | Додав: Mjaka (23.01.2011)
Переглядів: 1836 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: